Rok 2022 se pomalu blizi ke konci, tak doufam, ze jste jiz stihli vycerpat vsech 4-6 volnych vstupu do lounges na LK nebo PP od premium uctu u bank. U me to letos byly vstupy v KRK (Kraków), WAW (Warszawa), LIS (Lisboa), SKG (Thessaloniki). Jeste vlastne i na award ticket pro domestic business class od TK: AYT (Antalya), IST (Istanbul). [Vcetne vstupu bez limitu na MasterCard World Elite: PRG T1 (Praha), VIE (Wien), BTS (Bratislava), BUD (Budapest), GRU (Sao Paulo)]. A u Vas?   .

Lounges & Salas VIP worldwide

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

V aplikaci LK tato Larnaca Aspire Lounge je.

1 Citovat

Vstup lze na lounge key

0 Citovat

Mahé, Seychely

navštíveno 3/23 odpoledne

rozhodně doporučuji, vstup Lounge Key

nabídka - sprcha, pouze studené jídlo ale velmi kvalitní (rostbeef, kuře, krůtí pečeně, francouzské sýry, quiche, sendviče), ovoce, výborné zákusky, velký výběr alkoholu, piva a džusů, výborné kafé, jídlo neustále doplňovali

 

0 Citovat

Lounge by MenziesAviation, GOTEBORG, SWE.

Poloha: v departures části u podniku Sportsbar&Restaurant doprava. Propozice pro vstup na fotce


screenshot-20230326-090328-gallery.jpg
screenshot-20230326-090826-gallery.jpg

0 Citovat

Pokud budete v TPE, rozhodně nelitujte byť limitovaných vstupů za Oriental Lounge na T2. Spoustu místa, sprchy, masážní křesla a skvělé, čerstvě připravované jídlo. Místní si nejvíc objednávali hovězí s nudlemi, za mě top marinovaná prasečí ouška. Pro někoho možná nevýhoda, že z alkohol je jen točené pivo. 


img-20230302-062217.jpg
img-20230302-060931.jpg
img-20230310-143448.jpg

1 Citovat

tak u erste premiere bude celkem velká změna - ČS celkem nečekaně přechází z Mastercard na Visu - absolutně všechny karty a to i před datem platnosti... všechny snad do konce roku (obyč účet do pár měsíců)... vypadalo to, že pro EP to bude špatně, ale podle posledních informací to bude plus (teda aspoň zatím - možná to je jen do doby ať uklidní dosavadní klienty..)

Dobrý den, klienti Erste Premier (EP) i Erste Private Banking (EPB) přechodem na Visa kartu nepřijdou o výhody spojené se salonky Mastercard.
Přikládám přehled, který nejpozději v květnu zveřejníme i na webu:

Mastercard World Elite >> Visa Infinite
Neomezený počet bezplatných vstupů do letištních salónků Mastercard na Terminálu 1 Letiště Václava Havla v Praze, Vídni a Bratislavě.
8 volných vstupů do letištních salónků v rámci Lounge Key po celém světě.
Neomezený počet vstupů do salónku Erste Premier Lounge na Terminálu 2 Letiště Václava Havla v Praze.

Mastercard World Elite Metal >> Visa Infinite Metal
Neomezený počet bezplatných vstupů do letištních salónků Mastercard na Terminálu 1 Letiště Václava Havla v Praze, Vídni a Bratislavě.
Neomezený počet volných vstupů do letištních salónků v rámci Lounge Key po celém světě.
Neomezený počet vstupů do salónku Erste Premier Lounge na Terminálu 2 Letiště Václava Havla v Praze.

 

takže dva vstupy navíc a žádná změna ....

2 Citovat

ČS neprechazi z MC na VISA, "pouze" se louci s MC. Klienti by z toho meli pocitit hlavne rychlejsi implementaci ruznych novinek.

Premierske karty MC budou platit do konce listopadu. Automaticke obnovy do te doby budou uz VISA.

A ty 2 volnasky navic nejsou jen na prechodnou dobu, ale naporad.

Nezavisle na tom by snad mela probehnout i nejaka vetsi rekonstrukce salonku..

A jeste ke kartam. Uz nejakou dobu vystavuje CS jen elektronicke karty. S embossem bude jen KK.

0 Citovat

jak píšu - samé pozitiva... :) a "napořád" je relativní pojem... ale budeme moc rádi když to tak bude... 

0 Citovat

Ahoj, od kdy má prosím být těch 8 vstupů?

1 Citovat

Bud v prubehu dubna nebo od 1.5.

0 Citovat

Sorry za offtopic, taky bych bral tu Erste místo ČSOB Premium, ale vadí mi těch 250k co tam musím mít na účtě - ty jejich spořicí úroky stojí za nic a když to dám jinam za 5,5% tak mi to hodí 13k ročně. Nejde to nějak počekovat, abych splňoval jen ten měsíční příjem 70k?

0 Citovat

Ne …70+250

0 Citovat

A stačí tam těch 70 tisíc každý měsíc nalit z jiného účtu, nebo je třeba to mít skutečně jako účet, kam se posila výplata ?

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Sorry za offtopic, taky bych bral tu Erste místo ČSOB Premium, ale vadí mi těch 250k co tam musím mít na účtě - ty jejich spořicí úroky stojí za nic a když to dám jinam za 5,5% tak mi to hodí 13k ročně. Nejde to nějak počekovat, abych splňoval jen ten měsíční příjem 70k?

Je tam jednomesicni terminovany vklad za 5,5% p.a. Kazdopadne je nesmysl mit vetsi balik penez na sporicich uctech i kdyby za 6%. Ale to sem nepatri.

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Sorry za offtopic, taky bych bral tu Erste místo ČSOB Premium, ale vadí mi těch 250k co tam musím mít na účtě - ty jejich spořicí úroky stojí za nic a když to dám jinam za 5,5% tak mi to hodí 13k ročně. Nejde to nějak počekovat, abych splňoval jen ten měsíční příjem 70k?

Buď rád za ČSOB - tam splníš podmínky příjmu a máš premium jisté.

Spořka (pokud se něco za poslední dva tři roky něco zásadně nezměnilo) to má tak, že i když splníš příjmové a/nebo zůstatkové podmínky, tak ti Erste premier celkem rychle zruší, pokud aktivně nevyužíváš služby jako investice apod …

0 Citovat

To se prakticky neděje a není podmínkou mít investice. Jinak žádná služba není nároková a každá banka může poslat výpověď.

0 Citovat

No, když jsem asi dva roky zpět uvažoval o přechodu z CSOB Premium na Erste premier, tak byl tohohle plný internet (a dělo se to opravdu masově). Byl to důvod, proč jsem nalonec u ČSOB zůstal.

Neměl jsem na mysli nárokovost ve smyslu, že smlouvu ti nevypoví nikdy a za žádnou cenu, ale spís kontext  toho, že ČSOB ti premium nevypoví, i když splňuješ základní základní zůstatkový / přijmový podmínky a jinak jsi zcela pasivní, konzumující klient.

U Erste to (minimálně v historii) bylo dost rozšřené.

0 Citovat

@Pavel Krcho zadne investice nemame, ucet Premier mam cca 8 let

0 Citovat

Na Erste držím pouze ekvivalent v eur a točím 70k.

Eur účet používám k platbám v zahraničí a na platby na webu.

Podobně US dolar účet.

Využívám platební multikarty.

Eur dobíjím z Revolutu. Takže velice pasivní.

V ČSOB  pouze protočím 50k. 

Kreditní karty používám k excess pro autopůjčovny a úročím je na spořících účtech.

0 Citovat

To by mě zajímalo, jak úročíš kreditní karty na spořících účtech

0 Citovat

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

To by mě zajímalo, jak úročíš kreditní karty na spořících účtech

ČSOB má teď výběry z kreditek zdarma a  bezúročnýho období se vztahuje i na výběry z bankomatu. Takže tipuju, že vybere celou kreditku, dá si ji na spořák, a ke dni vyúčtování kreditky to hodí na kreditku, a druhý den zase dokola.

1 Citovat

To víš, že jo. Chodím s batohem od ATM k bance.

0 Citovat

Me by taky zajimalo jak urocis kreditni karty na sporicich uctech.

2 Citovat

Zdravím vás.

Letím poprvé přes BUD.

Prosím, na BUD je dle LK salónek SkyCourt Lounge ...... pak v Schengen části na BUD také salónek Platinum Lounge. 

Je v nich nějaký kvalitativní rozdíl? Mám už poslední volný vstup LK ve 2023....

Děkuji

0